Soru / CevapGergi tavan sistemleri; homojen ve dekoratif aydınlatma tekniğidir. Gergi tavan, iki bileşenden oluşan, çok hafif, her forma girebilen, rengarenk ve modern bir asma tavan sistemidir.

Gergi tavan sistemi, sıra dışı yapısı ısıtılarak istenilen forma girebilen, çeşitli renk ve dokularda özel alüminyum profillerine gerilerek uygulanması tekniğidir.Düz dairesel ve diğer geometrik formlu tavanların yanı sıra tonoz ve kubbe gibi raduslu uygulamalara olanak sağlar.Bu esneklik sayesinde her projede kendine has ,tavan ve duvarlarda özgün tasarım imkanı sunar. İster aydınlatma elamanı, ister dekoratif bir aydınlatma elamanı olarak kullanılır.

Gergi tavan , Polivinil Chlorid  (PVC) kopolimerlerinden yüksek teknoloji ile üretilen yangına dayanıklı, akustik, estetik, dekoratif bir yapı elemanıdır. % 100 geri dönüştürülebilir, bakım gerektirmeyen teknik özellikleri sayesinde tam anlamıyla çevreci bir ​​üründür. İç ve dış mekanlarda kullanılabilen gergi (germe veya diğer adıyla barisol)  tavan sistemleri, çağdaş mimarinin gerekliliklerine uygun olarak benzersiz yüzey kaplama imkanları sunar. Saydam (ışık geçirgen) dokular endirekt gün ışığı etkisiyle,  hacimlerin aydınlatılmasında pozitif farklılıklar yaratmaktadır. 

Gergi tavan membranı, pvc ve memran malzeme karışımından üretilir. Gergi tavanın 80 farklı patent’i vardır. Gergi tavan yangın testleri; Fransa’da M1, Avrupa’da, Bd B-S2-d ve B-S3-dO (süet dokularda), İngiltere’de Class 0 ve Amerika’da Class I. yangın esnasında dönüştüğü gazlar insan sağlığına zarar vermeyen zehirsiz gazlar içermekte olup, damlamaz ve %100 geri dönüşümlüdür.

 

Karstil Gergi Tavan, Alman, Avrupa ve Uluslararası standartlardadır.

Su baskınlarında tavan yüksek miktarda su yüküne dayanıklıdır (delikli dokular harici ve profil bağlantılarının 30 kg/m olduğu durumlarda). Her hangi bir deformasyona uğramayarak 150 kg yük’e kadar dayanımlı olup, yükün üzerinde alınması durumunda eski ilk orjinal posizyonuna döner.

Karstil Gergi Tavan, mevcut tavan’ın bir kaç cm altında bitecek şekilde monte edilebilir. Bir parçası her yükseklikteki tavan montajlarına uygun ve montajı son derece kolay ve hızlıdır. 25 m2 büyüklüğünde klasik bir parça montajı, mekandan mobilya vb. eşyaların çıkartılmasına gerek kalmadan, yarım günlük bir çalışma ile ve mekanda hiç bir kirlilik söz konusu olmadan montajı yapılabilir.

Anti - statik olma özelliğinden toz tutmayan Karstil Gergi Tavan, normal şartlar altında temizlik ihtiyacı da duymaz. Olası bir lekelenme vb. durumda ise hafif nemli pamuklu bir bez ile temizlenebilir özelliktedir. Diğer bazı temzilik malzemeleri ile de temizlenebilir, bunlar için (bize danışınız).

Evet, hem tavan hem de duvarlar için kullanılabilir.

Evet, micro delikli seçenekler ile akustik özelliklerde sunmaktadır. Böylelikle estetik ve akustik birleştirİlmektedir. Akustik absorbsiyon ile akustik izolasyon farkını not ediniz. (Akustik absorbsiyon mekanın ses kalitesini yükseltir)

Evet, kopolimer yapımı tavanlar 100%, geri dönüşümlüdür.

Evet, Dijital Baskı tekniklerine teşekkürler. Logolarınız, desenleriniz 216 farklı renkteki seçiminiz dokulara (mat, lake, saten, ışık geçirgen, süet, delikli, Trempodesign, Trempovision, geridönüşümlü, metalik vb..) basılabilir. Vereceğiniz görseller min. 300 dpi çözünürlükte, 1/10 ölçekli pdf, jpeg gibi bir dosyada olmalıdır.

Tecrübelerimiz tavanlarımızın uzun yıllar teknik özelliklerini koruduğunu göstermektedir. Bir çok uygulamalarımızın , montajlarının üzerlerinden 20 yılı aşkın süre geçmelerine rağmen, bugün bile özelliklerini koruduklarına şahit olmaktayız.

Led ve florasan dizilimi, yapılacak olan tavanın derinliğiyle doğru orantıldır. Derinlik arttıkça florasan ve led dizilimi seyrekleştirilebilir.

Florasan için asgari derinlik 20 cm olmalıdır, transparan üründe, aydınlatma sonrası florasan çizgisi belli olmamalıdır. Led için derinlik zorunluluğu yoktur.

Malzeme montajında 3 çeşit profil kullanılır: Tavan, duvar ve delitasyon. Bu profilleri monte edebilmek için sağlam bir zemin gerekir. Genellikle Kutu Profili veya UC profil kullanılır. Aydınlatma yapılmayacak yerlerde direk tavana uygulama yapılabilmektedir.

Malzeme eni 2.00 m dir. 2.00 m geniş olan alanlarda lazer kaynak yapılır. Tercihe göre ‘’ delitasyon ‘’ profili ile ek yapılabilir.

Mevcuttaki görsel katoloğumuzdan veya kendi seçiminiz olan bir görseli dijital baskı yapabiliyoruz. Ancak seçilen  görseller min. 300 dpi çözünürlükte, 1/10 ölçekli pdf,  jpeg gibi bir dosyada olmalıdır.

Malzeme kesinlikle nemden etkilenmez. Banyo, hamam wc gibi ıslak mekanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Ürün, duş aparatı veya aydınlatma aparatını uygun alandan delik açarak geçirmeye müsaittir.

Gergi M2 de yaklaşık 140 kg taşıma kapasitesine sahiptir. Sivri uçlu bir cisimle müdahele edilmedikçe kesinlikle yırtılmaz. Sivri uçlu bir cisim müdahalesiyle yırtılmış olan alanlarda, yırtık genişlemez, tamiratı yapılabilir.

Malzeme montaj öncesinde kenarları fitillenip profillere sıkıştırılması suretiyle uygulanır. Bu uygulama ürün için demontaj imkanı sağlamaktadır. Aydınlatmada yaşanan sorunlar veya istenmeyen çevresel faktörler sebebiyle bakım gerektiren alanlara müdahale etmek sorun teşkil etmez. Yalnız ürüne zarar verme riskine karşı, tadilat uzman ekipler tarafından yapılmalıdır.

Transparan gergi tavan malzemesinin en güzel özelliği homojen olarak dağıtmasıdır. Işık kapalı durumdayken de malzeme yüzeyi parlak olduğundan yansıtma özelliğiyle hoş bir görünüm kazanır.

Onların ömrü sınırlı değildir. Biz kumaş ve kalıp için 10 yıl garanti sunuyoruz. Ancak düzgün kullanıldığı zaman germe tavan çok daha uzun süre canlılığını koruyabilir.

Genellikle normal bir odada tavan sekline bağlı olarak 3 ila 5 saat arasında sürer.

PVC (Stretch) GERGİ tavanlara özel bir bakım gerekmez. Genellikle herhangi bir asidik olmayan temizlik maddeleri kullanılarak nemli bir bez yardımı ile temizleyin.
 

Germe tavan herhangi bir ev, ofis, mağaza, hastane, restorant vb tüm yaşam alanlarında uygulanabilen çok yönlü dekoratif bir üründür. Geri dönüşümlü bir malzeme olması ve sağlık yönünden herhangi bir engel bulunmamasından dolayı , tüm mekanlarda kullanılan bir malzemedir.

Duvar kağıdı seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta desenlerin büyük desenli, küçük desenli, sıralı veya sıralı olmayacak şekilde olması önemlidir. Örneğin antre duvar kağıtlarınızı seçerken alanda en az 7 kapı bulunduğunu desenleri böleceğini düşünürseniz daha az desenli kapılarınıza uyacak şekilde ve antre genişliği 120cm olduğunu bilerek 60cm mesafeden gördüğünüzde size hoş görünecek ürünler seçmelisiniz. Doğru duvar kağıdı mağazasını seçtiğinizde bilgili satış danışmanlarının desteğini almanız ve biraz güvenerek doğru sonuç almanız gerekir.

Duvar kağıdı alırken ürünlerin yıllarca kullanılacağı düşünülmelidir. Büyük desenler tek duvarda veya en fazla iki duvarda kullanılmalı odanın kullanım amacına göre renk tonları ve desenler seçilmelidir.

Kesinllikle  duvar kağıdı. Uygulaması tüm daireniz için sadece bir gün sürmektedir bu bile tercih nedeni olmaktadır. Bunun yanı sıra satın aldığınız kaliteli bir duvar kağıdı 15 yıldan fazla kullanılabilir. Maliyet hesabı yaptığınızda boyadan daha ekonomik olduğunu görürsünüz bunun yanı sıra çok şık mekanlarınız olur ve mekanlarınızın değeri artacaktır. İnşaat firmaları bu sebeple boyadan vazgeçerek duvar kâğıdına yönelmişlerdir.

Duvar kağıdı işinin ehli uzun süredir aynı işi yapan, sadece marka ürünler satan ve seçim konusunda size destek verebilecek satış danışmanlarına sahip duvar kağıdı mağazalarından alınır. Ürünlerin garantisini üretici firmalar verir dolayısı ile marka olmayan çeşitli isimler altında maliyetleri rekabet için düşürülmüş kalitesiz ürünler çinde ve diğer asya ülkelerinde ürettirilerek satılmaya başlanmıştır. Marka değeri olan bir ürün aldığınızda size değer verilecektir.

Duvar kağıdı tüm yıl boyunca alınabilir.

Duvar kağıtları tüm yıl boyunca uygulanabilir. Dikkat edilmesi gereken uygulama alanında yüksek ısı değişimlerinin olmaması ve uygulama alanı ortam sıcaklığının 7,8 derece altına düşmemesidir.

Duvar kağıdı seçerken mekanı kullanacak kişinin kendi beğenisi ön planda olmalıdır. Evinizde ne görmek istiyorsanız onu alın arkadaşlarınızın görmek istediklerini değil.

Duvara dokunun boya döküntüsü varmı boya kabarmışmı, duvar nem almışmı, yüzey düzgün değilmi? Cevap evetse bir uzmana danışın...

İthal demek yurtdışından gelen demek İtalyan da olabilir çin de önemli olan üretim aşamasında kullanılan boya markasıdır.

Duvar kağıtları tavan yüksekliğinize ve duvar kağıdı desenlerine göre %10 %20 fire verebilir

Duvar kağıtları bilinen aksine son derece ekonomiktir. Kullanım ömrü boya ile kıyaslandığında 4 kat uzun ve görsel olarak son derece keyiflidir.

Duvar kağıtları son derece kullanışlı malzemelerdir hızla uygulanabilir ve uzun yıllar bakım veya değişim gerektirmeden silinerek kullanılabilir.